Projekt współtowarzyszący

Model zasobów i obciążeń pracy

Szanowni Państwo,

w ramach międzynarodowego projektu mającego na celu weryfikację modelu zasobów i obciążeń pracy – Job Demands-Resources model (JD-R), zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie anonimowego kwestionariusza modelu zasobów i obciążeń autorstwa profesora Arnolda Bakkera, badającego charakterystykę środowiska pracy.

Link do kwestionariusza*

Obecnie prof. Bakker wraz z zespołami na całym świecie (Hiszpania, Grecja, Włochy, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Niemcy, Belgia, Republika Południowej Afryki, Chiny, Australia oraz Polska) testuje model JD-R, na którym opiera się kwestionariusz. Współpracujące kraje zbierają duże pule wyników kwestionariuszowych aby stwierdzić, jak w danym kraju wygląda relacja między wymaganiami a zasobami ich pracy, oraz jak ta relacja wpływa na samopoczucie pracowników.

Czym jest model JD-R?

W zamian za Państwa pomoc w naszym projekcie oraz przyczynienie się do rozwoju polskiej nauki na arenie międzynarodowej oferujemy Państwu możliwość analizy własnej sytuacji zawodowej w kontekście obciążeń, zasobów oraz poziomu przeżywanego stresu – zainteresowanych zapraszamy do Instytutu Psychologii Stosowanej na indywidualne spotkanie. Badanym zapewniamy anonimowość i poufność.

Kontakt: krystyna.golonka@uj.edu.pl

* w celu uzyskania linku prosimy o indywidualne zgłoszenie e-mail